Blog

Pantofle Peter Legwood většině z vás není třeba představovat. Jsou velice oblíbené mezi zdravotníky, učiteli ve školách a školkách, lázeňskými personály, zaměstnanci pohostinství, sportovci, ortopedickými pacienty, ale i námi ostatními jako velice lehké a pohodlné přezůvky pro volný čas či na doma.

Proč je však máme v naší prodejní nabídce, když to není barefoot?

 

Pantofle Peter Legwood nejsou barefootové, ale nejsou to ani klasické konfekční pantofle. Jsou to boty tzv. kompromisní. Mají lehce zvýšenou patu a podporu klenby, což je vyřazuje z barefootu, ale zároveň mají širokou, správně tvarovanou špičku s prostorem pro prsty a celkově jsou dostatečně široké, nikde nohu nesvírají. Navíc jejich podpora klenby není klasická srdíčková, ale šikmo podélná, klenba na ní tedy stále pracuje a tím ji nenecháváme zeslábnout. To je tedy také úplně jiné než podpora klenby u klasické konfekční obuvi, kde nám podepřená klenba v chodidle nepracuje vůbec.

 

Dále je zde ještě téma pantoflí, jako takových. Pantofle obecně se ve zdravém obouvání nedoporučují, protože si je automaticky při chůzi „přidržujeme“ tím, že zvedáme prsty nohou, aby nám pantofle při zvedu nohy nespadly, což už narušuje systém správné zdravé chůze. Pantofle Peter Legwood však odbouraly i tento „neduh“ tím, že na noze drží pevně, jako sandály. Mají tzv. patní mističku a nártní pásky přizpůsobené přesně tvaru naší nohy, takže se jen minimálně zvedá pata od boty, vyzout je můžete jen úmyslně a chůze v nich je tedy zdravá a bezstarostná.

 

Nyní si je tedy představíme trochu blíže:

 

Peter Legwood je italská značka ortopedických vložek a zdravotní obuvi. Jejich vyjímečnost je založena na patentovaném systému AEQUOS. Tento systém využívá působení série tlakových bodů a naklonění, jež dodávají chodidlu větší stabilitu. Výsledkem je zlepšení rovnováhy a menší namáhání pohybového aparátu. Obuv byla vyvinuta jako regenerační a je vhodná pro celodenní nošení. Podrážka je řešena jako protiskluzová.

Dále jsou jedinečné v tom, že je lze krátkým tepelným nahřátím horkovzdušnou pistolí, které vám provede proškolený prodejní personál, přizpůsobit na míru tvaru nohy každému majiteli. Nemusíte tedy řešit, jestli máte nízký nárt nebo vysoký, vždy se vám nártní pásky krásně přizpůsobí.

A z jakého jsou tedy materiálu?

Obuv Peter Legwood je vyrobena z tzv. EVA směsi. Jedná se o velmi lehký, netoxický, antibakteriální materiál, nezatěžující životní prostředí. Tento materiál umožňuje dlouhodobé používání obuvi díky jeho optimálním fyzikálně-mechanickým vlastnostem.

Ale pozor, tato obuv, tedy konkrétně modely Dolphin a Bull, splňuje požadavky normy UNI EN ISO 20347:2012 jako pracovní obuv. Můžete je tedy nosit do práce i tam, kde zaměstnavatel potřebuje důkaz (vytištěný certifikát) o tom, že je tato obuv schválená jako pracovní obuv.

Nyní stručná ukázka modelů pantoflí Peter Legwood:

 

Nejprodávanějším modelem je bezesporu model DOLPHIN, tedy klasické otevřené pantofle, které se vyrábí ve velikostech 35 - 42

 

 

 

 

 

 

 Zde je jejich pánská verze KONG ve velikostech 41 – 46 a stejné, jen velké DUCK ve velikostech 46 – 48

 

 

 

A samozřejmě jsou zde tyto pantofle i v dětské verzi BUBBLE, které jsou ve velikostech 24 – 35

 

 

 

Dále pak máme pantofle s plnou špičkou s podnázvem BULL, které jsou unisex ve velikostech 35 – 48

 

 

Velice zajímavé a pohodlné jsou i zdravotní žabky SHARK, též unisex ve velikostech 35 – 46

          

       

 

A takovou trochu zvlášť kategorií jsou limitované kožené pantofle CRUISE, které mají pásky na suchý zip a vyrábějí se ve velikostech 36 – 41

 

 

Pantofle Peter Legwood si můžeme vybrat celkem v 11 krásných barvičkách:

 

Tak co na ně říkáte? Nejsou prostě jedním slovem boží? :-) Za mě tedy obrovské nadšení a jedny z mých nejoblíbenějších bot, mimo barefoot. A ty barvy, jedny mi nejspíš nestačí… :-)

Lze je skvěle kombinovat s barefootem, hlavně u barefootových začátečníků, kde nás chodidla po delší „bosé“ chůzi mohou trochu bolet, než si zvyknou. Právě v takovou dobu je vhodné se přezout do „Legwoodů“, které jsou regenerační a odpočinkové pro naše chodidla.

Pokud vás tato zdravotní ortopedická obuv také nadchla, neváhejte si k nám přijít vybrat svou velikost i barvičku nebo si je můžete objednat na našem eshopu www.footmark.cz. Doporučuji však osobní vyzvednutí na prodejně, abychom vám je mohli rovnou nahřát a přizpůsobit přímo vašemu tvaru nohy.

Pokud by jste si vybrali barvu a velikost, jakou momentálně nemáme skladem, nic se neděje, objednáme je a do týdne budou vaše. ;-)

Tak zdravé chůzi zdar! :-)

 

Použitý zdroj: www.peterlegwood.cz

 

 

 
Nevíte si rady, jakou zvolit velikost? V první řadě potřebujete vědět rozměr nohy. To zjistíme buď měřidlem Plus 12, nebo pomocí obkresu. A jak na obkreslení nohy vám poradíme v našem videonávodu.
 
U nás na e-shopu u každého modelu najdete tabulku rozměrů v jednotlivých velikostech.
 
Ideální nadměrek se traduje, že je 12 mm. Na pohyb prstů 4 mm, zbytek a růst.  Nicméně neplatí to vždy.
Začínající chodec bude v takovém nadměrku určitě zakopávat. Tady doporučujeme maximálně 8 mm.
Rozdíl v nadměrku je také u sandálů, nebo u zimních bot. V letní obuvi, obzvláště kde je špička volná a dítě chodí většinou bez ponožky není třeba velký nadměrek. Opět by to vedlo k zakopávání. Na druhou stranu u zimních bot můžeme přimhouřit oči a zvolit o fous větší nadměrek s ohledem na to, že v botě bude dítě nosit tlustou ponožku.
 
Občas nám někdo říká, že pro jistotu chce nadměrek minimálně 15 mm, aby botičky co nejdéle vydrželi. Ani tento velký nadměrek vám to nezaručí. Když noha roste, tak roste. Navíc tak velký nadměrek je hodně i pro dospělého, natož pro prcka..
Každý zvládá nadměrek jiný. Některým dětem nevadí 12 mm a víc, další děti nesnesou větší než 9 mm.
 
Co zjistíme, když nohu postavíme na stélku? Většinou vůbec nic. Stélka často neodpovídá reálné velikosti uvnitř boty. Někdy dokonce ani tvarem, natož délkou. Proto je lepší měřit a měřit.
 
Naše doporučení je minimálně jednou za 3 týdny nohu přeměřit a ubezpečit se, že bota není již malá.V botě musí být ještě minimálně 3-4 mm nadměrek. Hlavně malé děti necítí, že je nožky tlačí a když je bota malá, tak krčí prsty.
 
Pokud si nejste s výběrem jistý, neváhejte se na nás obrátit. Buď pomocí chatu u nás na e-shopu, na našem facebooku, nebo e-mailu. Napište nám rozměr nohy a ideálně nám i pošlete fotku nohy. Nohu nám vyfoťte bez ponožky, zepředu, abychom viděli jaký má tvar a nárt. Rádi vám s výběrem poradíme.

 

Dětské boty a jejich vliv na motorický vývoj

Nožky lidských mláďat jsou velmi aktivní, živě se pohybují a citlivě reagují na doteky. Dítě i s jejich pomocí objevuje sebe sama a nový svět. Fungují jako jedna z významných bran do CNS (centrální nervová soustava) a jsou důležitým článkem v řetězu psychomotorického vývoje dítěte.

O nás

Sídlo firmy:
Footmark s.r.o.
Hospříz 35
377 01, Jindřichův Hradec

Provozovna

Jindřichův Hradec:
Footmark s.r.o.
Klášterská 78
377 01, Jindřichův Hradec
tel: +420 702 225 981

Provozovna

Tábor:
Footmark s.r.o.
Kpt. Nálepky 2396
390 03, Tábor
tel: +420 739 500 511

Kontakty

info@footmark.cz

Dagmar Krupicová
Tel: +420 777 148 642
Email: dagmar@footmark.cz

©2021 Footmark s.r.o. všechna práva vyhrazena.

Vyhledat