Blog

Jak správně změřit nohu pomocí obkresu a jaký zvolit nadměrek

 
Nevíte si rady, jakou zvolit velikost? V první řadě potřebujete vědět rozměr nohy. To zjistíme buď měřidlem Plus 12, nebo pomocí obkresu. A jak na obkreslení nohy vám poradíme v našem videonávodu.
 
U nás na e-shopu u každého modelu najdete tabulku rozměrů v jednotlivých velikostech.
 
Ideální nadměrek se traduje, že je 12 mm. Na pohyb prstů 4 mm, zbytek a růst.  Nicméně neplatí to vždy.
Začínající chodec bude v takovém nadměrku určitě zakopávat. Tady doporučujeme maximálně 8 mm.
Rozdíl v nadměrku je také u sandálů, nebo u zimních bot. V letní obuvi, obzvláště kde je špička volná a dítě chodí většinou bez ponožky není třeba velký nadměrek. Opět by to vedlo k zakopávání. Na druhou stranu u zimních bot můžeme přimhouřit oči a zvolit o fous větší nadměrek s ohledem na to, že v botě bude dítě nosit tlustou ponožku.
 
Občas nám někdo říká, že pro jistotu chce nadměrek minimálně 15 mm, aby botičky co nejdéle vydrželi. Ani tento velký nadměrek vám to nezaručí. Když noha roste, tak roste. Navíc tak velký nadměrek je hodně i pro dospělého, natož pro prcka..
Každý zvládá nadměrek jiný. Některým dětem nevadí 12 mm a víc, další děti nesnesou větší než 9 mm.
 
Co zjistíme, když nohu postavíme na stélku? Většinou vůbec nic. Stélka často neodpovídá reálné velikosti uvnitř boty. Někdy dokonce ani tvarem, natož délkou. Proto je lepší měřit a měřit.
 
Naše doporučení je minimálně jednou za 3 týdny nohu přeměřit a ubezpečit se, že bota není již malá.V botě musí být ještě minimálně 3-4 mm nadměrek. Hlavně malé děti necítí, že je nožky tlačí a když je bota malá, tak krčí prsty.
 
Pokud si nejste s výběrem jistý, neváhejte se na nás obrátit. Buď pomocí chatu u nás na e-shopu, na našem facebooku, nebo e-mailu. Napište nám rozměr nohy a ideálně nám i pošlete fotku nohy. Nohu nám vyfoťte bez ponožky, zepředu, abychom viděli jaký má tvar a nárt. Rádi vám s výběrem poradíme.

 

O nás

Sídlo firmy:
Footmark s.r.o.
Hospříz 35
377 01, Jindřichův Hradec

Provozovna

Jindřichův Hradec:
Footmark s.r.o.
Klášterská 78
377 01, Jindřichův Hradec
tel: +420 702 225 981

Provozovna

Tábor:
Footmark s.r.o.
Kpt. Nálepky 2396
390 03, Tábor
tel: +420 739 500 511

Kontakty

info@footmark.cz

Dagmar Krupicová
Tel: +420 777 148 642
Email: dagmar@footmark.cz

©2021 Footmark s.r.o. všechna práva vyhrazena.

Vyhledat