Co je barefoot

Naše noha – chodidlo, je unikátní a dokonalý stroj, který nám umožňuje stát, chodit a běhat. Tento stroj byl sestaven tak, aby dokonale fungoval „naboso“. Aby mu nic nebránilo v pohybu.


Co to je "barefoot" obuv? V překladu "barefoot" z angličtiny znamená naboso či bosý. Barefoot obuv se snaží napodobit přirozenou chůzi naboso. Noha je dokonalý aparát, který je uzpůsoben chůzi naboso. Chůze naboso byla vždy doporučována. Konvenční obuv často omezuje nohu, což často vede ke zdravotním problémům.


Základní pravidla barefoot obuvi

  • Barefoot boty mají nulový drop neboli nulový sklon podrážky mezi špičkou a patou boty, to znamená že při chůzi a běhu máte přirozený postoj, kdy pata není výš než špička a chodidlo může přirozeně pracovat.
  • Špička bot je dostatečně rozšířená, tak aby se v ní mohly prsty rozprostřít a pracovat přirozeně jako při chůzi naboso.
  • Barefoot obuv nemá stélku s podporou klenby. Noha se tak má možnost být v botě jako by byla naboso, kdy přirozeně pracuje a není uměle podporována. U barefoot bot noha neustále pracuje, čímž dochází k posílení svalů celého chodidla a k posílení nožní klenby a také zlepšení držení celého těla.
  • Barefoot obuv má maximálně 5 mm sinou podrážku, která umožňuje kontakt s povrchem a jeho vnímání skrz receptory umístěné v chodidlech. Zároveň podrážka je ohebná příčně i podélně.

 

O nás

Sídlo firmy:
Footmark s.r.o.
Hospříz 35
377 01, Jindřichův Hradec

Provozovna

Jindřichův Hradec:
Footmark s.r.o.
Klášterská 78
377 01, Jindřichův Hradec
tel: +420 702 225 981

Kontakty

info@footmark.cz

Dagmar Krupicová
Tel: +420 777 148 642
Email: dagmar@footmark.cz

©2023 Footmark s.r.o. všechna práva vyhrazena.

Vyhledat